WWW.REFAHI.IR

تازه ترین های خبری ایران از هدفمند کردن یارانه ها ونحوه دریافت آن

خبر بسیار فوری ثبت نام اینترنتی دریافت یارانه ها از طریق کارت های بانکی خانواده ها!

بسمه تعالی
هموطن گرامی

ضمن قدردانی از مشارکت جنابعالی در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها پیشنهاد می گردد چنانچه دارای تمکن مالی برای امرار معاش خود و خانواده محترمتان هستید از دریافت یارانه صرفنظر نمایید. این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه جنابعالی کمک به افزایش سهم افراد محروم یا افراد با درآمد پائین خواهد کرد.
بدیهی است از هر زمان که تمایل به دریافت یارانه داشته باشید می توانید با مراجعه به همین سایت و درج مشخصات و اعلام شماره حساب خود از یارانه نقدی برخوردار شوید.

سخنگوی طرح تحول اقتصادی روز گذشته خبرنگاران را به طبقه پنجم وزارت امور اقتصادی و دارایی دعوت کرد تا در مورد هدفمند کردن یارانه ها شفاف سازی کند.

محمدرضا فرزین در حالی این نشست دو ساعته را اداره کرد و به پایان برد که به نظر می رسد گره های کور بیشتری را بر روند اجرای هدفمند کردن یارانه ها افزود.

وی در پاسخ به مهمترین سؤالات افکار عمومی از جمله قیمت حامل های انرژی میزان یارانه هر فرد، زمان آغاز هدفمندی، میزان تورم احتمالی ناشی از اجرای قانون فوق و خلاصه هر آنچه امروز اذهان جامعه ایرانی را به خود معطوف ساخته است، صرفاً به این جمله اکتفا کرد: «در آستانه اجرای قانون اعلام می کنیم»

فرزین تنها در مورد آغاز فرایند افتتاح حساب یارانه نقدی توضیح داد و گفت: این اقدام در خردادماه و در راستای پیاده سازی قانون صورت می گیرد.

ثبت نامهای جدید

به گفته وی از ۲۰ اردیبهشت ثبت نام های جدید متقاضیان دریافت یارانه نقدی توسط مرکز آمار ایران آغاز و پیش بینی می شود ۳ تا ۴ میلیون نفر دیگر به متقاضیان اضافه شود.

او افزود: سیستم بانکی کشور و وزارت رفاه مسؤول افتتاح حساب هستند و متقاضیان می توانند یکی از حسابهای بانکی خود را برای واریز یارانه نقدی به وزارت رفاه اعلام کنند.

فرزین به وجود ۱۹ میلیون نفر به عنوان سرپرست خانوار برای دریافت یارانه نقدی اشاره کردو خاطر نشان ساخت: پس از ۲۰ اردیبهشت و با وقفه ای دو هفته ای، افتتاح حساب ها آغاز می شود، زیرا پیش بینی می شود برخی از افراد متمکن با استفاده از شیوه خود انصرافی از دریافت یارانه منصرف شوند.

فرزین اطمینان داد که قدرت خرید مردم پس از هدفمند کردن یارانه ها افزایش می یابد و به واسطه واگذاری برخی منابع به مردم آنان قادر خواهند بود، مصرف خود را مدیریت کنند.

سخنگوی طرح تحول اقتصادی گفت: در طول اجرای طرح و با شناسایی افراد غنی، میزان یارانه پرداختی آنها کاهش می یابد، روش طرح روش حذفی خواهد بود که این کار براساس اطلاعات تکمیلی ما از فرم اطلاعات خانوار صورت خواهد پذیرفت اما در هرحال شروع طرح براساس خوشه ها نخواهد بود.

فرزین ادامه داد: میزان یارانه پرداختی به کلیه افراد متقاضی که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را تکمیل کرده اند کاملاً یکسان است ولی درصدی از مردم و در چارچوب اعلام شده یارانه بیشتری می گیرند.

وی به موضوعات اساسی ذکر شده در نامه مجلس به رئیس جمهور اشاره و تصریح کرد: خالص بودن مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان واریزی به حساب هدفمندی یارانه ها، قابل تأمین بودن این مبلغ مانند سایر ردیفها در طول سال و مجاز بودن دولت به حمایت بیشتر از اقشار خاص شناسایی شده سه موضوع اصلی این نامه هستند.

جهت نام نويسي يا اصلاح اطلاعات برروي لينك زير كليك نماييد.

(جمع آوری اطلاعات خانوارهای جامانده از طرح سال 1387)

قیمت ها اعلام نمی شود

سخنگوی طرح تحول اقتصادی در پاسخ به سؤالی در مورد قیمت حامل های انرژی پس از هدفمندی اضافه کرد: سناریوهای مختلفی در کارگروه تهیه شده که طی هفته جاری مطرح و قطعی می شود اما به طور قطع ما نمی توانیم قیمتها را اعلام عمومی کنیم، چون آثار روانی خواهد داشت.خبرنگاری از فرزین در مورد هزینه های تحمیلی بر مردم سؤال کرد.

او گفت: هزینه های تحمیل شده بر مردم تابعی از سناریوها خواهد بود مثلاً قیمت حامل ها و میزان مصرف آن به طور مستقیم هزینه هایی را تحمیل می کند، بخشی از این هزینه هم ناشی از تغییر در قیمت کالاهایی است که به طور مستقیم به انرژی وابسته هستند لذا بسته به اینکه چه میزان پول در کشور وجود داشته باشد و نحوه مدیریت این پول، هزینه های تحمیلی متفاوت و غیرقابل پیش بینی است اما تلاش ما این است که بازپرداخت بتواند این هزینه ها را جبران کند و حتی در طبقات پایین جامعه بیشتر شاهد این جبران خواهیم بود.

فرزین با تأکید بر اینکه حتی اگر قیمت حامل های انرژی نهایی شود، باز هم اعلام عمومی نخواهد شد افزود: فقط در آستانه اجرای طرح اعلام می کنیم.او در مورد رقم پرداختی به هر فرد و خانوار هم گفت: بعداً اعلام می کنیم، میزان تورم ناشی از اجرای طرح را هم مسؤول پولی کشور یعنی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است، ما به مدیریت پولی و استفاده از روش های مختلف برای عدم افزایش قیمت تمام شده محصول اعتقاد داریم و تلاشمان برای این کار، دستوری نیست، بلکه استفاده از مکانیزم بازار، تسهیلات و ایجاد انعطاف است تا بتوانیم مصرف انرژی را بهینه کنیم و اجازه ندهیم هزینه مالی تولیدکننده افزایش یابد.

سؤال دیگر در مورد زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بود.

فرزین در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: مجلس به ما اجازه داده در سال جاری و در ماه های باقی مانده سال، این کار را انجام دهیم، دولت براساس ۲ مسأله یکی ملاحظات فنی برای انتخاب بهترین زمان اجرا و دیگری آمادگی دولت به لحاظ افتتاح حساب برای همه افراد و توزیع کامل بنزین و گازوئیل با کارت این اقدام را صورت می دهد که در هر حال امسال به طور قطع قانون را اجرا می کنیم.

پرداخت کالاها نقدی است

وی در مورد آیین نامه ماده ۸ قانون هدفمندی یارانه ها گفت: این آیین نامه بسیار پیچیده است، چون دولت مکلف است بخشهای زیادی را حمایت کند، این بحث به زمان زیادی نیاز دارد و بخشهای زیادی در آن درگیر هستند اما آیین نامه تهیه شده و نهادهای اصلی در باز توزیع ۳۰ درصد اعلام شده، سازمان هدفمندی یارانه ها، دستگاه های اجرایی و بانکها هستند.فرزین اذعان داشت: تمام پرداخت های دولت در این بخش کاملاً نقدی وبا سه روش یارانه سود تسهیلات، کمک های بلاعوض و وجوه اداره شده خواهد بود واز طریق سیستم بانکی در اختیار افراد قرار می گیرد.وی بار دیگر تأکید کرد یارانه ها قبل از شروع طرح به حساب مردم واریز خواهد شد اما امکان برداشت آن وجود ندارد.فرزین اظهار داشت: براساس برنامه کارگروه، کارت سوخت ظرف ۲ ماه آینده و برای بنزین و گازوئیل نهایی می شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر احتمال بروز آشوب های اجتماعی پس از آزادسازی قیمت ها گفت: برآوردهای کارگروه آشوب اجتماعی را نشان نمی دهد، چون ما پول را به حساب واریز می کنیم، بعد قیمتها را اصلاح می کنیم، این مسأله در برنامه سوم توسعه هم دیده شده بود اما چرا آن زمان از آشوب خبری نبود؟ در هر حال کنترل تبعات اجتماعی و سیاسی هدفمندی یارانه ها در حیطه وظایف وزارت کشور است

*کارت های بانکی خانوار برای دریافت یارانه نقدی آماده شد*

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی از آماده شدن کارت های الکترونیکی «کارت عدالت» یا همان کارت های بانکی خانوارهای هدف مشمول دریافت یارانه نقدی به منظور ارائه منابع لازم به دهک های شناسایی شده در طرح تحول اقتصادی خبر داد و گفت : در جلسه روز گذشته کارگروه تحول اقتصادی دولت که با حضور رییس جمهور و اعضای این کارگروه برگزار شد، آماده بودن کارت های الکترونیکی موضوعی بود که بر اساس آن نظام بانکی آمادگی دارد در صورت نهایی شدن لایحه هدفمند کردن یارانه ها منابع لازم را به حساب خانوارها واریز کند.

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی که در گفت وگو با دو خبرگزاری فارس و مهر به تشریح نتایج این جلسه پرداخت از تولید کارت های بانکی خانوارهای هدف مشمول لایحه هدفمندکردن یارانه ها خبر داد و گفت: تدابیری اتخاذ شده است تا یارانه نقدی مرتبط با این لایحه ( در صورت تصویب مجلس ) به حساب ویژه ای در نظام بانکی واریز شود و خانوارهای هدف نیز از طریق این کارت ها اقدام به برداشت آن کنند. محمدرضا فرزین افزود: در این جلسه گزارش آخرین وضعیت اجرای طرح تحول اقتصادی، تولید کارت های بانکی برای خانوارهای هدف به منظور دریافت یارانه نقدی ، سامانه الکترونیکی دولت و بسته حمایت از بخش کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی درباره اینکه هم اکنون چه تعداد از این نوع کارت ها برای خانوارهای هدف تولید شده است ، گفت: بخش زیادی از این نوع کارت ها هم اکنون تولید شده است، ضمن اینکه نظام بانکی در این باره اعلام آمادگی کرده است. وی همچنین از برگزاری جلسات هماهنگی با مسوولان نظام بانکی برای پیاده سازی این برنامه خبر داد و گفت: هم اکنون سایت مرتبط با این موضوع نیز راه اندازی شده است.
بررسی لایحه یارانه ها هفته آینده در صحن علنی مجلس
وی با اشاره به اینکه لایحه هدفمندکردن یارانه ها هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می شود، افزود: در ادامه این جلسه گزارشی از پیشرفت کارها در زمینه طرح تحول اقتصادی در بخش های گمرکی، مالیات، توزیع و نظام بانکی ارائه شد و لایحه امور گمرکی برای ارائه به مجلس شورای اسلامی آماده نهایی شد.
فرزین همچنین اعلام کرد دوشنبه هفته جاری نیز جلسه ای با اعضای کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس داشتیم که در نهایت مقرر شد موارد اصلاحی درباره لایحه هدفمندکردن یارانه ها در زمان بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس توسط نمایندگان مطرح شود.
محتوا و کلیات طرح تحول اقتصادی تغییر پیدا نمی کند
معاون وزیر اقتصاد همچنین گفت: هفته آینده هدفمند کردن یارانه ها در مجلس مطرح می شود و در محتوا و کلیات طرح تحول نیز تغییری ایجاد نخواهد شد. فرزین با بیان اینکه در جلسه اخیر کمیسیون ویژه طرح تحول بعضی موارد اصلاحی مد نظر دولت مطرح شد، اضافه کرد: از آنجا که طبق روال قانونی نمی توان در متن پیشنهادی کمیسیون ویژه تحول اقتصادی مجلس تغییری ایجاد کرد، قرار شد بخشی از این موارد که مورد تایید اعضای کمیسیون قرار گرفته، در زمان بررسی لایحه در صحن علنی به صورت نظر اصلاحی توسط برخی نمایندگان مطرح شود.
وی افزود: نظرات پیشنهادی، محدود به چند مشکل اجرایی و اصلاح چند عبارت بود که بعضا تفاوتی در مفهوم ماده واحده نیز به وجود نمی آورند. معاون اقتصادی وزیر اقتصاد تصریح کرد: امیدواریم با توجه به تعامل مثبتی که با اعضای کمیسیون ویژه طرح تحول و نمایندگان مجلس برقرار شده است و با توجه به اینکه اعضای کمیسیون ویژه روی مصوبه این کمیسیون اتفاق نظر دارند، تصویب هدفمند کردن یارانه ها در مجلس با مشکلی مواجه نشود.
راه اندازی سامانه الکترونیکی دولت
سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت از بررسی راه اندازی سامانه الکترونیکی دولت در جلسه این کارگروه خبر داد و گفت: در این جلسه رییس مرکز آمار ایران گزارش پیشرفت کار سامانه الکترونیکی را ارائه کرد، ضمن اینکه در این جلسه مصوب شد همه دستگاه ها با مرکز آمار ایران همکاری لازم را انجام دهند تا دولت بتواند سامانه الکترونیکی را نهایی کند و استفاده از نظام اطلاعات یکپارچه را در آینده در دستور کار قرار دهد. به گفته وی، فرصت شش ماهه برای پیاده سازی سامانه الکترونیکی دولت درنظر گرفته شد. وی در ادامه با تاکید بر اینکه اطلاعات نهایی شده مرکز آمار در مورد خانوارها در اجرای هدفمند کردن یارانه ها قابل استفاده است، گفت: قطعا این اطلاعات باید در اختیار وزارت رفاه قرار بگیرد و وزارت رفاه براساس این اطلاعات نظام بازپرداخت یارانه ها را اجرایی کند.
سخنگوی طرح تحول با بیان اینکه وزرات رفاه در قالب کارگروه های تخصصی جلسات منظمی با مرکز آمار داشته است، افزود: اطلاعات مرکز آمار راستی آزمایی شده و در جلسات کمیسیون های مشترک در اختیار وزارت رفاه قرار می گیرد تا بر اساس آن بستر اجرایی باز پرداخت یارانه ها اجرایی شود.
بسته حمایتی از بخش کشاورزی
فرزین خاطرنشان کرد: بسته حمایتی از بخش کشاورزی نیز در جلسه دیروز کارگروه تحول اقتصادی دولت بررسی و به منظور اعمال اصلاحاتی تصویب آن به جلسات آینده موکول شد. این بسته شامل سیاست ها و برنامه های بلند مدت این وزارتخانه در زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها است.

جهت ورود به سامانه ثبت نام یارانه های دولتی اینجا را کلیک نمایید...

 

درصورت نیاز به هرکدام از موضوعات زیر کافیست فقط برروی آنها کلیک نمایید...

درگاه ملي آمار ايران

پرسش و پاسخ درباره طرح

راهنماي استفاده از سامانه پيام كوتاه (sms)

راهنماي استفاده از سامانه تلفن گويا

راهنماي استفاده از سامانه وبگاه

جدول زمانبندي مراجعه خانوارها


رييس مرکز آمار جزئيات چگونگي جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوارهاي جامانده را تشريح کرد

فراخوان عمومي براي يارانه‌ها
رييس مرکز آمار ايران ديروز در نشستي خبري ضمن تشريح برنامه‌هاي خود در دوره‌ مديريت اين مرکز به بيان جزئيات طرح جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوارهاي جا مانده در سال 87 پرداخت. عادل آذر با بيان اينکه اين طرح از 20 ارديبهشت آغاز شده و تا 10 خرداد ادامه خواهد داشت، گفت: در اين مرحله خانوارهايي که در سال 1387 موفق به ثبت نام نشده‌اند، مي‌توانند در صورت تمايل بر اساس برنامه زمان‌بندي اعلام شده با توجه به آخرين رقم سمت راست شماره ملي سرپرست خانوار و با ورود به وب‌گاه طرح جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار (yaraneh.amar.org.ir) نسبت به پر کردن فرم خانوار خود اقدام کنند.
به گزارش ايسنا، وي افزود: خانوارهايي که قبلا ثبت‌نام کرده‌اند، ولي به دلايلي مانند ازدواج، تولد، فوت، طلاق، تغييرات درآمد و دارايي اعضاي خانوار، نيازمند اصلاح اطلاعات خود هستند، در اين مرحله نبايد به وب‌گاه مراجعه کنند؛ چرا که زمان و نحوه مراجعه اين عده، طي اطلاعيه‌هاي رسمي بعدي، اعلام خواهد شد. آذر با بيان اينکه روش ارائه اطلاعات اقتصادي خانوار در اين دوره کاملا الکترونيکي است، گفت: دو ميليون فرم اطلاعات اقتصادي خانوار منتشر شده که توسط مراکز پست و ICT روستايي در اختيار هموطنان قرار مي‌گيرد. هموطنان مي‌توانند پس از تکميل اين فرم به صورت فيزيکي اطلاعات آن را در پايگاه اطلاع‌رساني مرکز آمار ايران وارد کنند. او ادامه داد: زمان مراجعه مردم به پايگاه اطلاع‌رساني مرکز آمار ايران براساس آخرين رقم سمت راست کد ملي سرپرست خانوار است، به طوري که افراد داراي عدد سمت راست کد ملي 8 و 9 از 20 تا 22 ارديبهشت، 6 و 7 از 23 ارديبهشت، 4 و 5 از 26 تا 28 ارديبهشت، 2 و 3 از 29 تا 31 ارديبهشت و 0 و 1 از اول تا سوم خرداد مي‌توانند اطلاعات خود را وارد کنند.
وي افزود: در مدت هفت روز باقيمانده همه‌ کساني که به هر دليل نتوانستند اطلاعات خود را به پايگاه جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار وارد کنند مي‌توانند اين کار را انجام بدهند. او با تاکيد بر اينکه در اين مرحله اصلاح اطلاعات اقتصادي امکان‌پذير نخواهد بود، افزود: امکان دسترسي به وب‌گاه طرح جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار تنها در داخل کشور ممکن است و ايرانيان حاضر در خارج کشور براي اين کار مي‌توانند از طريق افراد مطمئن در داخل اقدام کنند. رييس مرکز آمار در ادامه اين نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وي در پاسخ به اين سوال که چرا نرخ بيکاري زمستان تا کنون اعلام نشده است، گفت: اطلاعات مربوط به اين شاخص در حال تکميل است و به زودي نرخ بيکاري زمستان و مجموع نرخ بيکاري سال گذشته اعلام خواهد شد. وي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر علت عدم اعلام نرخ تورم از سوي مرکز آمار با وجود محاسبه آن گفت: براساس مصوبه سال 1383 دولت، مرکز آمار و بانک مرکزي هر دو نرخ تورم را اعلام کرده و در اختيار رييس‌جمهور قرار مي‌دهند، اما اينکه کدام يک از اين دو رقم به عنوان نرخ تورم اعلام شود به تصميم دولت بستگي دارد؛ بنابراين متولي اعلام نرخ تورم دولت است.
آذر در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه با وجود اعلام رسمي دولت درباره‌ منتفي شدن موضوع خوشه‌بندي، جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار چه دليلي دارد، گفت: ماموريت مرکز آمار ايران جمع‌آوري داده‌ها است. دولت نيز ما را موظف کرده که اطلاعات اقتصادي را جمع‌آوري کنيم و هنر ما اين است که اين کار را با دقت انجام دهيم، اما اينکه موضوع خوشه‌بندي به کجا رسيده يا ميزان يا چگونگي ارائه يارانه‌ها به مردم به چه صورت است در حوزه‌ ماموريت و پاسخگويي ما نيست.
او تاکيد کرد: اطلاعات جمع‌آوري شده در طرح جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار به سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها ارائه مي‌شود و تصميم‌گيري درباره‌ چگونگي استفاده از اين آمار بر عهده‌ همان سازمان خواهد بود. وي همچنين در پاسخ به اين سوال که چه تعداد خانوار در دوره‌ قبل اطلاعات اقتصادي خود را تکميل کرده و چه تعداد در دوره‌ جاري آن را تکميل خواهند کرد، گفت: در سال 1387 حدود 17 ميليون خانوار اين اطلاعات را تکميل کردند و پيش‌بيني ما اين است که حدود 700 هزار تا يک ميليون خانوار در دوره‌ کنوني مراجعه خواهند کرد.
رييس مرکز آمار ايران همچنين در پاسخ به سوالي با انتقاد از برخي آمار بين‌المللي ارائه شده درباره‌ کشورمان گفت: به نظر من برخي از اين آمار مستند نيست و به آنها مي‌توان ايراد گرفت؛ چرا که گاهي اوقات مراکز بين‌المللي به جاي مراجعه به مرکزي رسمي مانند مرکز آمار ايران براي دريافت اطلاعات از طريق مراجع غير رسمي اين کار را انجام مي‌دهند يا حتي خودشان پرسشنامه توزيع و تکميل مي‌کنند که اين کار باعث مي‌شود آمار متفاوتي به دست بيايد.
او ادامه داد: در مورد شاخص فضاي کسب و کار در ايران به طور مشخص درباره آن با مجريان طرح گفت‌وگو کردم و به آنها گفتم که روش محاسباتي شما اشتباه است، البته آنها نيز اين موضوع را پذيرفتند در حالي که با محاسبه‌ ما به روش دقيق و صحيح مشخص شد رتبه ايران در فضاي کسب و کار حداقل پنج پله بالاتر از آن چيزي است که بانک جهاني اعلام کرده است.
وي در پايان اين نشست خبري در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوار تنها به همين دو مرحله محدود خواهد شد يا ادامه خواهد داشت، گفت: وارد کردن اطلاعات جديد خانوارها و نيز اصلاح آنها مستمر خواهد بود و تصميم داريم در مقاطع زماني مناسب اين امکان را فراهم کنيم تا اطلاعات اقتصادي مردم اصلاح شود. رييس مرکز آمار در مورد آمار قيمت مسکن گفت: براساس آمار جمع‌آوري شده در نيمه دوم سال 88 نسبت به مشابه سال قبل قيمت مسکن شهري در سراسر کشور 6.3 درصد کاهش و در تهران در تابستان سال گذشته نسبت به مشابه سال قبل 19 درصد کاهش و در پاييز گذشته نسبت به مشابه سال قبل 11 درصد کاهش داشته است. وي افزود: طبق وعده رييس‌جمهور قيمت مسکن در کشور تحت کنترل قرار گرفته و حتي کاهش يافته است.
نظام آماري کشور جزيره‌اي است
براساس اين گزارش عادل آذر در ابتداي اين نشست خبري با تاکيد بر اينکه مرکز آمار مرکزي حرفه‌اي و تخصصي است که فقط با ضوابط علمي کار مي‌کند و تصميم دارد در مسير اصلي خود يعني توليد اطلاعات ناب حرکت کند، گفت: در قالب برنامه‌ پنج ساله اهدافي براي مرکز تدوين و استراتژي رسيدن به آن تعيين شده است.
وي افزود: تدوين و تعريف نظام آماري کشور از مهم‌ترين اهداف ما است؛ به طوري که هم‌اکنون در دنيا استانداردهايي در اين بخش وجود دارد، اما تعريف مشخص و استانداردي از نظام آماري کشور ما تا کنون ارائه نشده است. او يکپارچه‌سازي اطلاعات به خصوص آمار ثبتي کشور را از ديگر محورهاي برنامه‌ بلندمدت اين مرکز خواند و گفت: در حال حاضر نظام آماري کشور جزيره‌اي است و هر کس به اقتضاي فعاليت خود يک پايگاه جمع‌آوري اطلاعات و ارائه آمار تعريف کرده است. در حالي که با ابلاغ سياست‌هاي کلي نظام اداري توسط مقام معظم رهبري سازوکار لازم براي يکپارچه‌سازي آمار در کشور فراهم شده است. او همچنين به لزوم تدوين استانداردهاي آماري در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخي استانداردهاي استفاده شده توسط ما تعريف شده، ولي تاييد نشده است. در حالي که ما بايد آنها را با استانداردهاي بين‌المللي همخوان کنيم. وي به لزوم مبادله اطلاعات با دستگاه‌ها و نهادهاي موجود در کشور اشاره کرد و با بيان اينکه در اين راستا تدوين تفاهم نامه براي مبادله‌ اطلاعات در دستور کار است، گفت: توليد آمارهاي مورد نياز براي برنامه‌هاي جديد دولت و تعيين شاخص‌هاي بومي براي ارزيابي مواردي چون توسعه و توسعه‌ عدالت محور از برنامه‌هاي مرکز آمار است.

جدول مراجعه به سايت مرکز آمار
اعداد 8 و9 از 20/2/89 تا 22/2/89
اعداد 6و7 از 23/2/89 تا 25/2/89
اعداد 4و5 از 26/2/89 تا 28/2/89
اعداد 2و3 از 29/2/89 تا 31/2/89
اعداد صفر و يک از 1/3/89 تا 3/3/89
خانوارهايي که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند
از 4/3/89 تا 10/3/89


+ نوشته شده در  شنبه سوم بهمن ۱۳۸۸ساعت 8:51  توسط خلیج فارس(PERSIAN GULF)  |