WWW.REFAHI.IR

تازه ترین های خبری ایران از هدفمند کردن یارانه ها ونحوه دریافت آن

سامانه اعلام حساب خانوارهموطن گرامی

ضمن قدردانی از مشارکت جنابعالی در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها پیشنهاد می گردد چنانچه دارای تمکن مالی برای امرار معاش خود و خانواده محترمتان هستید از دریافت یارانه صرفنظر نمایید. این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه جنابعالی کمک به افزایش سهم افراد محروم یا افراد با درآمد پائین خواهد کرد.
بدیهی است از هر زمان که تمایل به دریافت یارانه داشته باشید می توانید با مراجعه به همین سایت و درج مشخصات و اعلام شماره حساب خود از یارانه نقدی برخوردار شوید.

اعلام شماره حساب          خروج


مهم/ رئيس مرکز آمار ايران تشريح کرد؛

پاسخ همه ابهامات درباره فرم اطلاعات اقتصادي خانوار

*از ابتداي تيرماه اصلاحات اطلاعات خانوارها شامل تولد، ازدواج، مرگ و طلاق در حال ثبت در مرکز آمار ايران است
*در حال حاضر در نوبت اول پرداخت يارانه ها، صرفا ملاک پرداخت ها اطلاعات فردي و شناسنامه اي افراد است و نيازي به اطلاعات اقتصادي خانوارها نيست
*نگران کدرهگيري و رمز عبور نباشيد
پس از ثبت سوالات تعداد زيادي از هموطنان درخصوص فرم اطلاعات اقتصادي خانوار در پايگاه اطلاع رساني دولت، رئيس مرکز آمار ايران در گفت‌وگويي مشروح به اين سوالات پاسخ داد.
عادل آذر در گفت‌وگوي اختصاصي با پايگاه اطلاع رساني دولت، درباره افرادي که به هر دليل تاکنون فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را پر نکرده‌اند، گفت: افرادي که نه در نوبت سال 87 و نه در نوبت سال 89 فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را تکميل نکرده‌اند، دو گروه هستند؛ اول خانوارهايي که جديد تشکيل شده‌اند و به تازگي ازدواج کرده‌اند و يا آنهايي که تمايل به تکميل فرم نداشته‌اند.

انجام اصلاحات مهم اطلاعات خانوارها شامل تولد، مرگ، ازدواج  و طلاق در مرکز آمار
رئيس مرکز آمار ايران درباره زوج‌هاي جواني که تشکيل خانواده داده و اطلاعات خود را ثبت نکرده‌اند، گفت: اطلاعات خانواده‌هاي تازه تشکيل شده به صورت خودکار در مرکز آمار ايران به ثبت خواهد رسيد و زوج‌هاي جوان نيازي به تکميل فرم اطلاعات اقتصادي خانوار ندارند.
عادل آذر افزود: از ابتداي تيرماه اصلاحات اطلاعات خانوارها شامل تولد، مرگ، ازدواج و طلاق در حال ثبت در مرکز آمار ايران است.
وي همچنين اظهار داشت:  بر اساس برآوردها، پس از فراخوان اول يعني از سال 87 تاکنون حدود 1 ميليون و 780 مورد ازدواج، دو ميليون و650 هزار مورد تولد، 780 هزار مورد فوت و 254 هزار مورد طلاق در سازمان ثبت احوال و سازمان ثبت اسناد کشور به ثبت رسيده است که اطلاعات مورد نياز توسط اين دو سازمان، در اختيار مرکز آمار ايران قرار گرفته است.
وي ادامه داد: در مرکز آمار ايران اطلاعات مربوط به تولد و مرگ به طور خودکار به روز رساني شده است و همچنين به روز رساني اطلاعات مربوط به ازدواج و طلاق از اول تيرماه آغاز شده و تاکنون نيز ادامه دارد.

تکليف افرادي که تاکنون ثبت نام نکرده‌اند، بعدا مشخص مي‌شود
رئيس مرکز آمار ايران درخصوص گروه دوم يعني کساني که به هر دليل تاکنون ثبت نام نکرده‌اند و شامل افراد گروه اول نمي شوند نيز اظهار داشت: مرکز آمار ايران دو بار در طول سال‌هاي 87 و 89 فراخوان داده شد تا افرادي که ثبت نام نکرده‌اند، نسبت به نام نويسي و تکميل فرم اطلاعات اقتصادي خانوار خود اقدام کنند اما عده‌اي تاکنون ثبت نام نکرده‌اند.
عادل آذر با بيان اينکه فرض ما بر اين است که آنها تمايلي براي پر کردن فرم ندارند، افزود: البته بر اساس اطلاعات ما در مرکز آمار ايران، حدود 90 درصد از خانوارها فرم اطلاعات اقتصادي را تکميل کرده‌اند و تنها 10 درصد باقيمانده‌اند که بيشتر اين افراد جزء کساني بوده‌اند که بنابر تمايل خود اطلاعات خانوار را ارائه نکرده‌اند.
وي تصريح کرد: اگر خانوارهايي وجود دارند که بنا به هر دليلي ثبت نام نکرده‌اند و هم اکنون خواهان ارائه اطلاعات اقتصادي خانوارهاي خود هستند، در صورتي که کارگروه طرح تحول اقتصادي به ما اجازه بدهد، مي‌توانيم بعد از جمع‌آوري تمامي اطلاعات و اصلاح آنها و در فرصت مقتضي براي اين افراد هم امکان ثبت نام را فراهم کنيم.
رئيس مرکز آمار ايران از ثبت نام 18 ميليون و 500 هزار خانوار که حدود 67 ميليون و600 هزار نفر را شامل مي‌شوند، خبر داد.

نگران کدرهگيري و رمز عبور نباشيد
رئيس مرکز آمار ايران در پاسخ به سوال عده‌اي از هموطنان که از گم کردن يا فراموشي کد رهگيري يا رمز عبور خود ابراز نگراني کرده بودند به خبرنگار پايگاه اطلاع رساني دولت گفت: افرادي که کد رهگيري يا رمز عبور خود را گم کرده‌اند، ابدا نگران نباشند زيرا در حال حاضر نيازي به رمز عبور و کد رهگيري نيست.
عادل آذر ادامه داد: هم اکنون در سايت وزارت رفاه و تامين اجتماعي بر اساس شماره ملي افراد اقدامات مربوط به دريافت يارانه نقدي آنها انجام مي‌شود و فعلا نيازي به رمز عبور و کد رهگيري نيست.

مشکلات مربوط به عدم ثبت شماره ملي حل مي‌شود
رئيس مرکز آمار ايران همچنين درباره مشکلاتي که در هنگام ثبت شماره ملي در سامانه وزارت رفاه براي برخي از افراد وجود دارد، گفت: ما تمام اطلاعات خانوارها را براساس مشخصات شناسنامه‌اي و هويتي به وزارت رفاه ارائه کرده‌ايم که 98 درصد اطلاعات توسط ثبت احوال کشور تاييد شده و چيزي حدود 2 درصد از اطلاعات مربوط به شماره ملي دچار مشکل شده است.
وي با بيان اينکه اين اشکالات مربوط به خود افراد است که اطلاعات خود را اشتباه وارد سامانه مرکز آمار و يا فرم‌هاي اطلاعات اقتصادي خانوار کرده‌اند، اظهار داشت: مشخصات اين افراد در سامانه مرکز آمار ايران وجود دارد، اين افراد مطمئن باشند بعد از جمع آوري اطلاعات مربوط به فراخوان وزارت رفاه از طرق مختلف با اين افراد ارتباط برقرار مي‌شود و مشکل آنها برطرف خواهد شد لذا از اين بابت نيز هيچ نگراني وجود ندارد.

افراد نيازي به مراجعه سايت مرکز آمار ندارند
رئيس مرکز آمار ايران درباره برخي اختلالات يا اشکالاتي هم که در سايت اين مرکز وجود دارد، گفت: در حال حاضر نيازي به مراجعه افراد به سايت مرکز آمار ايران براي اصلاح اطلاعات يا وارد کردن اطلاعات جديد وجود ندارد زيرا هم اکنون زمان اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوارها نيست و در آينده اگر قرار بر اين بود، به طور يقين اطلاع رساني خواهيم کرد.

ملاک پرداخت يارانه‌ها در مرحله اول اطلاعات شناسنامه‌اي است
عادل آذر در پاسخ به اين سوال که در مرحله اول اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، پرداخت يارانه بر چه اساسي خواهد بود، اظهار داشت: در نوبت اول پرداخت يارانه‌ها، صرفا ملاک پرداخت‌ها اطلاعات فردي و شناسنامه‌اي افراد است و نيازي به اطلاعات اقتصادي خانوارها نيست.
وي افزود: در مرحله بعدي که اطلاعات اقتصادي خانوارها ملاک پرداخت يارانه‌ها قرار مي‌گيرد، سامانه‌اي به مردم ارائه مي‌شود که از طريق آن بتوانند هرگونه اصلاحاتي که از نظر اقتصادي مانند، شغل، تعداد افراد تحت تکفل، محل سکونت و غيره در خانواده‌هاي آنها به وجود آمده است را به مرکز آمار اطلاع دهند.

راستي آزمايي اطلاعات اقتصادي خانوارها در مرحله دوم انجام مي‌شود
رئيس مرکز آمار ايران در بخش ديگري از گفتگوي خود به راستي آزمايي اطلاعات اقتصادي خانوارها اشاره کرد و اظهار داشت: از سال 87 تاکنون تغييرات زيادي از نظر اقتصادي و معيشتي در خانوارها اتفاق افتاده است به همين دليل مرحله دوم راستي آزمايي اطلاعات اقتصادي خانوارها را که چيزي حدود 6 تا 9 ماه آينده خواهد بود، اجرا مي‌کنيم که در آن زمان افراد مي‌توانند هر گونه تغييراتي که از نظر اقتصادي يا محل سکونت آنها اتفاق افتاده است را اصلاح کنند.
عادل آذر تاکيد کرد: در حال حاضر تنها اطلاعات مربوط به تولد، مرگ، ازدواج و طلاق مهم است که ما در حال به روز رساني اين اطلاعات هستيم و اصلاحات احتمالي در بقيه موارد که به آن اطلاعات نياز است، در فرصت‌هاي بعدي انجام خواهد شد.

خوشه بندي‌ها منتفي شده است
رئيس مرکز آمار ايران درباره خوشه بندي‌ها هم گفت: به طور کلي با دستور رئيس جمهور خوشه بندي‌ها منتفي شده است و چيزي به عنوان خوشه بندي وجود ندارد لذا مردم نبايد نگران اين قضيه باشند.
عادل آذر در پايان گفت‌وگوي خود با پايگاه اطلاع رساني دولت خاطرنشان کرد: همچنان از افرادي که تمکن مالي دارند و نيازي به دريافت يارانه‌ها ندارند، تقاضا مي‌کنيم اگر قبلا ثبت نام کرده‌اند، انصراف دهند و آن 10 درصدي هم که اصلا ثبت نام نکرده‌اند، اصراري به ثبت نام نداشته باشند تا ما بتوانيم به افرادي که نيازمند واقعي دريافت يارانه نقدي هستند، کمک کنيم.
وي يادآورشد: البته افرادي هم که به هر دليل هنوز ثبت نام نکرده‌اند و تمايل دارند فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را تکميل کنند، مطمئن باشند در زمان مناسبي سيستم سامانه مرکز آمار ايران فعال خواهد شد و اطلاعات آنها را اخذ خواهد کرد لذا بار ديگر تاکيد مي‌کنيم که مردم عزيز هيچ دغدغه‌اي در اين خصوص نداشته باشند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 9:33  توسط خلیج فارس(PERSIAN GULF)  |